Dzisiaj jest to miejsce niezwykle urokliwie, położone nad meandrującą poniżej rzeką Białą Ładą, z okazałym drzewostanem i ciekawym widokiem na sąsiednie wsie i pola.
Sam cmentarz zinwentaryzowała Danuta Kawałko w swej książce z 1994 r. pt. „Cmentarze województwa zamojskiego”. Odnalazła ona tam w owym czasie m.in. nagrobek z inskrypcją z 1873 r. oraz fragmenty około 10 nagrobków sprzed 1945 r. z inskrypcjami po rusku. Wiele nagrobków da się tam odnaleźć jeszcze dzisiaj, a sam teren cmentarza w ostatnim czasie został uporządkowany.
Cerkiew grekokatolicka w Soli istniała już w 1620 r. W 1872 wybudowano nową świątynię. W 1875 r. cerkiew unicką przemianowano na prawosławną, a po odzyskaniu niepodległości utworzono w Soli parafię rzymskokatolicką.
Nekropolia ta jest miejscem, które warto odwiedzić podczas wiosennych wędrówek pieszych i rowerowych, nie tylko ze względu na walory historyczne, ale także piękny krajobraz doliny rzek Białej i Czarnej Łady, który rozciąga się z cmentarnego wzniesienia.