Aktualności

Spotkanie z historią promujące książkę "Zabrali nam dzieciństwo - część III"

Zapraszamy na spotkanie autorskie promujące książkę „Zabrali nam dzieciństwo – wspomnienia wojenne mieszkańców podbiłgorajskich wsi – część III”, które odbędzie się 19 sierpnia 2022 r. o godz. 18.00 w Remizo-Świetlicy w Nadrzeczu.

więcej

Badania terenowe w Puszczy Solskiej

Na zaproszenie GOKu w Biłgoraju do Puszczy Solskiej w dniach 24-26 czerwca 2022 r. przyjechała grupa naukowców z Warszawy oraz Białowieży, którzy przeprowadzili wstępne badania terenowe nad historią środowiskową oraz dziedzictwem kulturowym lasów wokół Biłgoraja.

więcej

Podsumowanie projektu i lekcja historii w Nadrzeczu

W dniu 14 czerwca w Remizo-Świetlicę w Nadrzeczu odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Korczowie.

więcej

Partyzancka Mapa Puszczy Solskiej – część II wznowiona

Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju oraz GRH im. Por. Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir” wznowili Partyzancką Mapę Puszczy Solskiej – część II. Publikacja jest dostępna za darmo w GOK w Biłgoraju. Mapa ma na celu upamiętnienie oraz popularyzację dziejów II wojny światowej na terenie lasów józefowskich i okolicach przyległych.

więcej

Opowieści o historii Nadrzecza dla druhów z OSP

W dniu 5 marca 2022 r. w Remizo-Świetlicy w Nadrzeczu druhowie strażacy przy okazji corocznego zebrania jednostki OSP Nadrzecze, usłyszeli opowieści z dawnych lat, dotyczące dziejów swojej miejscowości.

więcej

O początkach Dąbrowicy z uczniami

W dniu  20 stycznia 2022 r. w Szkole Podstawowej w Dąbrowicy odbyło się "Spotkanie z Historią", realizowane w ramach projektu "Jesteśmy Młodzi - o obywatelskość nam chodzi" przez uczniów z SP w Dąbrowicy we współpracy z Fundacją "Bliżej Pasji". Jednym z elementów spotkania była prezentacja multumedialna o początkach Dąbrowicy, przygotowana i zaprezentowana online przez Dominika Roga z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. 

więcej

Spotkanie z Historią "Opowieści z dawnych lat" w Nadrzeczu

W przedświąteczny piątek 17 grudnia 2021 r. w Remizo-Świetlicy w Nadrzeczu popłynęły opowieści z dawnych lat, zebrane przez GOK w Biłgoraju wśród mieszkańców Nadrzecza i okolicznych miejscowości.

więcej

Dawne Ciosmy we wspomnieniach mieszkańców

W dniu 5 grudnia 2021 r. w remizie OSP w Ciosmach doszło do kolejnego spotkania, związanego z dziejami miejscowości.

więcej

Andrzejkowe Spotkanie z Historią "na bezdrożach Puszczy Solskiej"

O perspektywie badań historii osadniczej i środowiskowej w Puszczy Solskiej oraz o wielu innych zagadnieniach, związanych z tym kompleksem leśnym rozmawiali naukowcy i regionaliści podczas Andrzejkowego Spotkania z Historią, zorganizowanego online przez GOK w Biłgoraju w dniu 27 listopada 2021 r.

więcej

Andrzejkowe Spotkanie z Historią [online]

Serdecznie zapraszamy na Andrzejkowe Spotkanie z Historią "Na bezdrożach Puszczy Solskiej" w sobotę 27 listopada o godz. 17.00. Z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie odbędzie się jedynie online, w formie wideokonferencji na platformie Zoom.

więcej

Ciosmańskie opowieści

Ciosmy to urokliwa, środleśna wieś, położona nad rzeczką Kurzynką. O początkach osadnictwa w tej okolicy mogli dowiedzieć się mieszkańcy wsi oraz regionaliści podczas spotkania w remizie w Ciosmach w dniu 7 listopada 2021 r.

więcej

Jesienny Konkurs Recytatorski i spotkanie w Remizo-Świetlicy w Nadrzeczu

Eliminacje gminne 25. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego odbyły się 4 listopada 2021 r. w Remizo – Świetlicy w Nadrzeczu. Wzięło w nich udział 21 recytatorów z 9 Szkół Podstawowych z terenu Gminy Biłgoraj. Organizatorzy przygotowali również ciekawe informacje o dziedzictwie kulturowym i historycznym Gminy Biłgoraj.

więcej