Spotkanie z Historią "Opowieści z dawnych lat" w Nadrzeczu

W przedświąteczny piątek 17 grudnia 2021 r. w Remizo-Świetlicy w Nadrzeczu popłynęły opowieści z dawnych lat, zebrane przez GOK w Biłgoraju wśród mieszkańców Nadrzecza i okolicznych miejscowości.

22
grudnia
GOK_0021

Przybyli na spotkanie goście, przenieśli się w świat dawnej wsi podbiłgorajskiej i dowiedzieli się w szczególności o tym, jak żyło się dawniej w Nadrzeczu, co działo się na „Kopinej Górze”, czym były „Lisie Góry”, kim był „Liściarz” w Nadrzeczu i o czym opowiada dawna legenda o Sędłakach. Nie zabrakło też emocjonalnych wspomnień mieszkańców Nadrzecza o przeżyciach z  czasów II wojny światowej, a także o tym jak funkcjonował tartak w Korytkowie Dużym, gdzie ukrywali się mieszkańcy Korytkowa, co straszyło na korytkowskich polach itd.

Po projekcji wspomnień goście razem z członkami Stowarzyszenia „Moje Nadrzecze” oraz Zespołu Śpiewaczego „Moje Nadrzecze” wyśpiewali piękne staropolskie pastorałki i zjedli ciepły posiłek.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Spotkania z Historią w Gminie Biłgoraj” realizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Nadrzeczu we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Biłgoraju.