Powstała II część zbioru wspomnień wojennych "Zabrali nam dzieciństwo"

Powstała II część zbioru wspomnień wojennych mieszkańców pobiłgorajskich wsi „Zabrali nam dzieciństwo”, w której przeczytamy 27 nowych opowieści wojennych, podzielonych na dwa działy: „Obrazy ze spalonych wsi” oraz „Obrazy obozowe i z wygnania”.

30
grudnia
książka3

O bezsilności zwykłych ludzi w czasie chaosu wojennego opowiadają mieszkańcy Zamojszczyzny. Są to opowieści z ich tragicznego dzieciństwa, o nieustannym strachu, smutku, żalu po stracie bliskich, ale również o szczęściu z powrotu do domu, świąt w swoich czterech ścianach, z dziecięcych zabaw czy z kromki chleba. Czytając je, sami utożsamiamy się z bohaterami i odczuwamy ich emocje.

Autorem publikacji jest Dominik Róg, a wydawcą Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju. Książkę można dostać w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju oraz w remizo-świetlicy w Nadrzeczu.

Publikacja ujrzała światło dzienne dzięki dofinansowaniu Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju oraz ze środków programu „Działaj Lokalnie 2020” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej (dofinansowanie projektu Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. Konrada Bartoszewskiego ps. „Wir” z Biłgoraja).