Andrzejkowe Spotkanie z Historią [online]

Serdecznie zapraszamy na Andrzejkowe Spotkanie z Historią "Na bezdrożach Puszczy Solskiej" w sobotę 27 listopada o godz. 17.00. Z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie odbędzie się jedynie online, w formie wideokonferencji na platformie Zoom.

19
listopada
Andrzejkowe spotkanie z historią_online


Aby uczestniczyć w spotkaniu należy wejść w poniższy link w sobotę od godz. 17.00.

https://zoom.us/j/97414679756...

W programie:

dr Tomasz Związek, Dlaczego potrzebujemy historii środowiskowej Puszczy Solskiej w XVIII i XIX wieku? (Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, Warszawa)

mgr Dominik Róg, Budziarze Puszczy Solskiej - krótki zarys historii osadniczej (GOK w Biłgoraju, Katolicki Uniwersytet Lubelski)

dr Ewa Zin - Co historia pożarów Puszczy Białowieskiej może nam powiedzieć o gospodarce leśnej w Ordynacji Zamoyskich? (Instytut Badawczy Leśnictwa, Białowieża)

mgr Krzysztof Szewczyk, Historia przyrody w długim trwaniu z perspektywy badań paleoekologicznych - węgle drzewne (Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN, Warszawa)

dr hab. Marcin Klisz, Czytanie w słojach rocznych drzew. Co o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości mogą powiedzieć nam analizy dendrologiczne? (Instytut Badawczy Leśnictwa, Sękocin Stary)